Εγγραφές μαθητών

65o, 112o, 132o ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ανακοινώνουμε ότι οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου των παιδιών που γεννήθηκαν το έτος 2009, θα γίνουν από 2η έως 19η Ιουνίου (εκτός της 3ης , 8ης και 12ης Ιουνίου) από 12:00 έως 13:30 στο 132ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης για αλλοδαπούς μαθητές.

2. Βιβλιάριο υγείας του παιδιού, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια (φωτοτυπία η μεσαία σελίδα).

3. Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο.

4. Λογαριασμός Δ.Ε.Η. ή Ο.Τ.Ε. ή Ε.ΥΔ.Α.Π. ή συμβόλαιο σπιτιού, όπου θα φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του παιδιού.

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας. Το δίνει το σχολείο και επιστρέφεται συμπληρωμένο από τον παιδίατρο ή από νοσοκομείο με την εγγραφή του παιδιού ή το Σεπτέμβριο.

Αθήνα, 26/5/2015